O-Nas---Baner

Muzeum Niepołomickie jest samorządową instytucją kultury, utworzoną w 2001 roku, w oparciu

o archiwum twórczości mistrza fotografii przyrodniczej, filmowca i podróżnika Włodzimierza Puchalskiego.

Muzeum mieści się w zamku królewskim w Niepołomicach. Sale ekspozycyjne zajmują I piętro zamku.

Niegdysiejsza rezydencja Piastów i Jagiellonów, pieczołowicie odrestaurowana, stwarza wyjątkową okazję do spotkań z historią, przyrodą i sztuką.

Odwiedzających muzeum zapraszamy na spacer po zamku, w czasie którego nasi przewodnicy opowiedzą jego bogatą historię, legendy i fakty związane z pobytami polskich królów, zwrócą uwagę na detale architektury, omówią prezentowane ekspozycje stałe i wystawy czasowe.

A dla grup dzieci i młodzieży proponujemy interaktywne zajęcia edukacyjne.

Ukryta Przestrzeń. Rysunek i malarstwo - Dobiesław Gała – wystawa czynna do 30 sierpnia | Spacer po Niepołomicach z przewodnikiem – 20 i 27 sierpnia, godz. 13:00 i 15:00, udział bezpłatny. | 17 sierpnia Muzeum czynne do 16:00