Wydarzenia---baner

"POWROTY..."

Wystawa Powroty …” -  to kolejne już spotkanie z twórczością Włodzimierza Puchalskiego organizowane w Dworze Czeczów z okazji urodzin tego wielkiego Mistrza fotografii przyrodniczej. Tym razem tematem prac będą bociany, których powroty tak bardzo przez wszystkich wyczekiwane, kojarzą się z nadchodzącą wiosną. Ich wiosenne przyloty do gniazd stały się przedmiotem pierwszego w Polsce eksperymentu przeprowadzonego w 1937 roku. Nad tym doświadczeniem z Profesorem Kazimierzem Wodzickim współpracował Włodzimierz Puchalski.

Zapraszamy 17 marca o godzinie 11.00. Wystawa będzie czynna do 6 kwietnia.

"NAJPIĘKNIEJSZA PORA"

Wiosna ulubiona szczególnie przez Włodzimierza Puchalskiego jest tematem wystawy "Najpiękniejsza pora".

Te niezwykłe ujęcia budzącej się do życia przyrody można zobaczyć od 6 marca 2018 roku w jednej z muzealnych sal.

"NA TATRZANSKIM SZLAKU"

4 marca 2017, w sobotę, o godz. 11.00 w Dworze Czeczów w Krakowie Bieżanowie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Na tatrzańskim szlaku".
Na ekspozycję składają się fotogramy znakomitego fotografa i filmowca Włodzimierza Puchalskiego wykonane w Tatrach podczas współpracy z Zofią Radwańską-Paryską botanikiem, pierwszą kobietą przewodnikiem i ratownikiem tatrzańskim.

O przyrodzie Tatr opowie dr inż. Tomasz Skrzydłowski ekolog lasu i botanik, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Postać Zofii Radwańskiej Paryskiej przybliży 3 Podgórska Drużyna Harcerek – Róża Wiatrów, nazwana Jej imieniem.

Spotkanie odbywa się w 108 rocznicę urodzin Włodzimierza Puchalskiego.

Muzeum czynne codziennie od 10:00 do 18.00